ΑΤΤΑΛΟΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ: Από την «κόλαση» του 2-0 στο «παράδεισο» του 2-3

Με 2-0 προηγήθηκε ο Πυρρίχιος επί του Άτταλου Νέας Περάμου, όμως τα δυο πολύ όμορφα γκολ που πέτυχαν οι γηπεδούχοι, δεν στάθηκαν αρκετά ώστε να τους χαρίσουν την νίκη.

Ο Πυρρίχιος προηγήθηκε αρκετά νωρίς, με τέρματα των: Αποστολόπουλου στο 8’ λεπτό, όταν με δυνατό σουτ έστειλε την  μπάλα στο «γάμα» της εστίας του Μουκέα, ενώ σαν να μην έφτανε αυτό, στο αμέσως επόμενο λεπτό (9’), νέα ψυχρολουσία για τους φιλοξενούμενους! Ο Σότα με σουτ «κεραυνό», έστειλε τη μπάλα πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια στα δίκτυα του εμβρόντητου τερματοφύλακα του Άτταλου.

Παρά όμως τις σημαντικές λόγω τραυματισμών ελλείψεις τους (Κamara, Γαλανός, Κοντόσταυλος, Ασλανίδης, Μπαγδάτογλου), οι φιλοξενούμενοι με αντεπίθεση διαρκείας, κατάφεραν την ολική ανατροπή. Ο Τζελάι στο 45’ λεπτό με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ, μείωσε το σκορ σε 2-1 (αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου).

Στην επανάληψη και πάλι ο Τζελάι στο 47’ λεπτό, με ωραίο πλασέ έφερε το ματς στα ΙΣΑ. Ενώ το νικητήριο τέρμα για τον Άτταλο, πέτυχε ο Κουσίδη με εκτέλεση πέναλτι στο 57’ λεπτό, έπειτα από ανατροπή του Ν. Μαριόλη.

Διαιτητής: Ντάουλας

Βοηθοί: Οικονόμου-Φούρκας.

ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ: Στεφανίδης, Πιπερίδης Ισαάκ, Μεράκι, Μαυροδόντης,Παντέλης, Βασιλειάδης, Ερμπαλίδης, Απoστολόπουλος, Σότα, Παπαδόπουλος Γ, Πιπερίδης.

ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ: Μουκέας, Χωραβάτης, Χριστοδουλίδης, Καλαιτζίδης, Μαριόλης (88’Δρομούσης), Ελεζί, Απατζίδης, Τζελάι (70’Κασιμάτης), Μαριόλης Ν, Κουσίδης, Στρατιδάκης.

Κοινοποίηση σε :
Προηγούμενο άρθρο Υπέρ-μόνωση με άχυρα: Η "νέα" τεχνολογία που αντικαθιστά τα κλιματιστικά
Επόμενο άρθρο Η χρηματική αξία των Super Stars του ποδοσφαίρου – Για πρώτη φορά εκτός δεκάδας ο Cristiano Ronaldo