Επιστροφή στις Επιτυχίες για τον Βύζα

Με «δυο πρόσωπα» ο Βύζας Μεγάρων,  επικράτησε επί του Πυρρίχιου Ασπροπύργου στο γήπεδο Γκορυτσάς  με σκορ 2-3.

Στο πρώτο ημίχρονο οι «κιτρινόμαυροι» ήταν καλύτεροι και προηγήθηκαν με 0-3,  με τέρματα που σημείωσαν οι Γιώργος Κλωνάρης στο 4 λεπτό και Θάκης Δρίτσας στο 27  και 42 λεπτό αντίστοιχα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αν και αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από πολύ νωρίς (αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 44 λεπτό ο Κομιώτης), αντέδρασαν και εκμεταλλευόμενοι την αδράνεια των παικτών του Βύζα, κατάφεραν να μειώσουν με τέρματα του Παπαδόπουλου στο 53 λεπτό και  Λαζαρίδη στο 63, κάνοντας το παιχνίδι στο τελευταίο ημίωρο, ματς για γερά νεύρα.

Διαιτητής: Φίτσας

Βοηθοί: Παύλος Χ-Χαντζίκος

ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ: Στεφανίδης, Βασιλειάδης, Μερκάι, Μαυροδόντης, Παντελής (62  Λαζαρίδης), Μυφταράνγκο, Πιπερίδης (75 Ερμπαλίδης), Αποστολόπουλος (46 Φαμελιάδης), Παπαδόπουλος, Σότα, Κομιώτης.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Κατσικούρης, Μάλης, Τσίγκρης (58 Μουσκάι), Χατζηπαππάς, Εμετό, Κουρκούτης, Παναγιωτόπουλος (88 Βασίλαινας), Π.Κλωνάρης, Δρίτσας, Γ.Κλωνάρης, Δέσκος (80 Πανταζ