ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: «καρδιοχτύπησε» στο φινάλε αλλά τελικά πήρε το τρίποντο

Ο Μεγαρικός, κατάφερε και επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας με σκορ 2 – 1 στο γήπεδο Νεόκτιστων επί του ΠΑΟ Φυλής, βάζοντας έτσι τέλος στο σερί των ανεπιτυχών αποτελεσμάτων – δυο ήττες και μία ισοπαλία – των τελευταίων αγωνιστικών.

Οι παίκτες του Γιώργου Χατζή, με μοναδικό στόχο την επιστροφή στα τρίποντα, μπήκαν δυνατά στο ματς από το πρώτο κιόλας λεπτό και ευτύχισαν να προηγηθούν με τον Ισμαΐλι μόλις στο 5’ λεπτό του αγώνα. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 59’ λεπτό, ο Γ. Κουφής διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Οι γηπεδούχοι, κατάφεραν να μειώσουν στο 88’ με τον Βασιλείου, δίνοντας ετσι νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.  Στα λίγα λεπτά που απέμεναν μέχρι το σφύριγμα της λήξης, το ματς έδειχνε να βρίσκετε κυριολεκτικά στην «κόψη του ξυραφιού», αφού σ’ αυτό το διάστημα και οι δυο ομάδες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες να επιτύχουν κάποιο γκολ.

Με τη νίκης της αυτή, η ομάδα του Μεγαρικού καταλαμβάνει την 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Β’ κατηγορίας ΕΠΣΔΑ, έχοντας συγκεντρώσει 25 πόντους σε 16 αγωνιστικές. O ΠΑΟ Φυλής παραμένει καθηλωμένος στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με συγκομιδή μόλις ενός βαθμού, έχοντας την χειρότερη επίθεση και άμυνα του πρωταθλήματος.

Διαιτητής: ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Κ.

Βοηθοί: ΝΑΚΟΣ Π. – ΖEΪΜΠΕΚΗΣ Β.

Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΠΠΟΥΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΠΑΟ ΦΥΛΗΣ: Καμπόλης, Νησωτάκης, Ζωγράφος, Τόρρης, Καλύβας, Βασιλείου, Τσοχαντάρης (57’ Βασιλείου), Τσέβας, Γούναρης, Σάλεμ, Τσαγκίδης

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Σερέτης, Γεωργάκης (62’ Παλούκας), Μητρόπουλος, Φυλακτός, Στρατούρης, Μωραΐτης, Γιουρούκος, Στέφας (72’ Δέσκος), Κούφης (82’ Δρομούσης), Κούφης, Ισμαΐλι (62’ Πετρόπουλος)