Καταιγιστικός στο 2ο ημίχρονο ο ΜΙΜΑΣ

Παρουσιάζοντας δυο διαφορετικά πρόσωπα (ένα σε κάθε ημίχρονο) η ομάδα του ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ, επικράτησε επί του ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ με σκορ 4-1. Το ματς διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Μεγάρων, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής (1η αγωνιστική του 2ου γύρου) του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας ΕΠΣΔΑ.

Το πρώτο ημίχρονο για τους «Μελιώτες» ήταν αρκετά κακό, αφού παρουσιάστηκαν νωχελικοί και άτονοι, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους, να προηγηθούν με 0-1, ύστερα από ωραίο πλάσε του Χιονιδη.

Στην επανάληψη, το γρήγορο γκολ του Λέζη στο 46′ λεπτό, λειτούργησε ευεργετικά στους παίκτες του Χάρη Κουστερη.

Με αντεπίθεση διαρκείας, κατάφεραν την ολική ανατροπή, πρώτα με τον Φουρνάρη στο 59 λεπτό ο οποίος έκανε το 2-1 με ωραίο σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής και στη συνέχεια με τους Βλαχοκυριάκο στο 68‘ και Ζουμπουρλή στο 89 λεπτό αντίστοιχα, οι οποίοι ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο τελικό 4-1.

***Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για την φάση του τρίτου γκολ, καθώς υποστηρίζουν ότι η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή της εστίας του Σιδηρόπουλου.

Διαιτητής: ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

Βοηθοί: ΟΙΚΟΝΟΜΟΙ-ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ

ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Μάππας, Καλαϊτζής, Συριανος, Νότα, Κουτσουμπής, Λέζης, Καραμπλάκας, Βλαχοκυριάκος, Φουρνάρης, Χαλιώτης, Ζουμπουρλής

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ: Σιδηρόπουλος, Δασκαλάκης, Χιονιδης, Πέτσιτης, Συμεωνίδης, Bartoc, Λακαι, Κομιώτης, Μυρσινιας, Κωστάρας, Ροντό