Κύπελλο ΕΠΣΔΑ: Νίκη με «πικρή γεύση» για την Μικρασιατική

Ανώτερη καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, η ομάδα του ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ, επιβλήθηκε στον επαναληπτικό αγώνα του κυπέλλου ΕΠΣΔΑ επί του ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ με σκορ 2-1.

Οι «Μελιώτες» παρά την σπουδαία νίκη τους, αποκλείστηκαν από την συνέχεια της διοργάνωσης, χάρη στο εκτός έδρας γκολ που πέτυχε για λογαριασμό των φιλοξενούμενων ο Κοπαλάς, στο 73’ λεπτό (σκορ πρώτου αγώνα 2-0 υπέρ του ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ).

Το πρώτο γκολ για τους γηπεδούχους, σημειώθηκε στο 13’ λεπτό με ωραίο πλάσε του Κουτσουμπή, ενώ ο Σακερλής (είχε περάσει σαν αλλαγή στο 68’ λεπτό), στο 71′ λεπτό με δυνατό αριστερό σουτ, ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα.

Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων, οι φιλοξενούμενοι σε μια από τις λιγοστές τους επιθέσεις, μείωσαν το σκορ σε 2-1, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής: Σταθόπουλος

Βοηθοί: Κρατσίνος – Πλακάς

ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ:Υφαντής, Καλαϊτζής, Συριανός, Κουτσουμπής, Γκουτσούλας, Βλαχοκυριάκος, Λουκίδης, Φουρνάρης, Κούρσος, Ζουμπουρλής, Χαλιώτης

(Ως αλλαγές χρησιμοποιήθηκαν οι Αριστόπουλος, Λέζη, Σακερλής, Βοϊδήλας)

ΠΑΟΚ Μάνδρας: Spahisa, Κακοσίμος Ε., Μαντζιούρας, Δρούγος Πλάτανος, Θεοδωρόπουλος, Κοπαλάς, Πετειτης, Ριζάι, Κακοσίμος Γ., Παπακωνσταντίνου.

Κοινοποίηση σε :
Προηγούμενο άρθρο Κλιματική αλλαγή: Ο πλανήτης εκπέμπει SOS-Χιόνια στη έρημο Σαχάρα...
Επόμενο άρθρο Οι παγίδες που κρύβει το νέο πολυνομοσχέδιο...