Με τα «δυο πόδια» στην επόμενη φάση του κυπέλλου ο ΒΥΖΑΣ

Για την 2η φάση του κυπέλλου ΕΠΣΔΑ, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο δημοτικό γήπεδο Μεγάρων το Σάββατο 27/10, ο Βύζας επικράτησε άνετα με 4-0 επί του Αίαντα Παραλίας, κάνοντας  ένα μεγάλο βήμα για την πρόκριση του στην επόμενη φάση του θεσμού.
Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα, κύλησε με λιγοστές φάσεις, χωρίς να σημειωθεί κάποιο τέρμα. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μεταμορφωμένοι, κατάφεραν πολύ γρήγορα να πάρουν τα ηνία του αγώνα,  είχαν τον πλήρη έλεγχο και κατάφεραν να σημειώσουν τέσσερα τέρματα χάνοντας μάλιστα σημαντικές ευκαιρίες, για να διευρύνουν και άλλο το σκορ.

Το 1-0 έγινε στο 64΄λεπτο, όταν μετά από σέντρα του Μάλλη, ο ο Πουλάκος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα των φιλοξενούμενων.
Στο 75’ λεπτό, ο Βύζας διπλασίασε τα τέρματα του, με σκόρερ αυτή την φορά τον Μάλλη.
Πέντε λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 80’ λεπτό, ήρθε η σειρά του Δρίτσα, ο όποιος με συρτό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έκανε το 3-0.

Για να φτάσουμε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 90’+4’ όταν μετά από μπαλιά του Κλωνάρη από τα αριστερά, ο Βούκα με εντυπωσιακό «τακουνάκι» έγραψε το τελικό 4-0.

Διαιτητής: Θ. Χρέλιας

Βοηθοί: Καντανολέων-Τερζόπουλος

Παρατηρητής αγώνα: Κώστας Βαλσαράς

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Κατσικούρης, Μάλλης, Χάρμπαλης, Μήτσος, Φλέγγας, Πουλάκος (67′ Τζουμάκας), Βούκα, Καραγιάννης (71′ Εβερετ), Δρίτσας (82′ Δρυμούσης), Σερέπας (80’Κουφής Γ), Κλωνάρης.

ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Κατσαπρίνης, Τζούτι (65′ Αγγελόπουλος), Κουσίδης, Ρούπας (77’Ντερβισάι), Ντούρος, Κλογκέρι, Νικολά, Ρετζέπης, Μπουτάσης, Χάντι, Σπαχίγια (46’Χυσκάι).