Με το «δεξί» ξεκίνησε o ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ

Με το «δεξί» ξεκίνησε η ομάδα του ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ, τις επίσημες αγωνιστικές της υποχρεώσεις για την νέα σεζόν.

Στον πρώτο αγώνα της χρονιάς για την διοργάνωση του κυπέλλου ΕΠΣΔΑ (Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου), επικράτησε επί της ομάδας του ΚΡΙΟΥ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ με σκορ 1-0. Το παιχνίδι διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Μεγάρων, ενώ σκόρερ του μοναδικού γκολ της αναμέτρησης,  ήταν ο Λέζι στο 78’ λεπτό.

Η ομάδα του ΜΙΜΑ ήταν καλύτερη, υπερείχε καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, αλλά δυσκολεύονταν  να δημιουργήσει επικίνδυνες φάσεις στην περιοχή των φιλοξενούμενων.

Οι ισορροπίες του αγώνα άλλαξαν, όταν ο αμυντικός των φιλοξενούμενων Τσολερίδης, αποβλήθηκε στο 49΄ λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Από το σημείο αυτό και μετά, οι γηπεδούχοι αύξησαν κατακόρυφα την πίεση τους, δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες και στο 78΄ λεπτό, κατάφεραν να επιτύχουν το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης  με το μακρινό σουτ του Λέζι.

Διαιτητής: Γ. Χρόνης
Βοηθοί: Γ. Φούρκας, Δ. Καργάκος

ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Υφαντής, Τζαφέρης, Τοπάλης, Συριανός (75΄ Μανώλης), Νότα, Μαρούδης, Πατσιονίδης (31΄ Χαμπιλάι Φ.), Σακερλής (60΄ Κουφής), Χαμπιλάι Γ. (46΄ Λέζι), Βλαχοκυριάκος, Ζουμπουρλής

ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ: Κατσούλας, Τσολερίδης, Καλοείδας (46΄ Τόλας), Σύρος, Γιαϊλίδης, Πασαλίδης, Μασμανίδης Δ., Λειβαδάρας (68΄ Καμπόλης), Πέππας (86΄ Κόλλιας), Βαλμάς, Τοπάλοβ