Μουντιάλ Ρωσίας: Το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων


Η έναρξη του μεγάλου ποδοσφαιρικού ραντεβού του φετινού καλοκαιριού, του Μουντιάλ της Ρωσίας, σχεδόν έφτασε. Για έναν ολόκληρο μήνα, από τις 14 Ιουνίου μέχρι και τις 15 Ιουλίου, οι απανταχού ποδοσφαιρόφιλοι του πλανήτη, θα έχουν στραμμένα τα βλέμματά τους στις τηλεοπτικές τους οθόνες, παρακολουθώντας τους αγώνες των Εθνικών ομάδων, που θα μονομαχήσουν για την κατάκτηση του βαρύτιμου τροπαίου.

Η ΕΡΤ θα καλύψει τηλεοπτικά, όλους τους αγώνες της διοργάνωσης.

Αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ 2018:

Η Φάση των ομίλων

Πέμπτη 14/6 18:00: Ρωσία – Σαουδική Αραβία (ΕΡΤ1)

Παρασκευή 15/6 15:00: Αίγυπτος – Ουρουγουάη (ΕΡΤ1)

Παρασκευή 15/6 18:00: Μαρόκο – Ιράν (ΕΡΤ1)

Παρασκευή 15/6 21:00: Πορτογαλία – Ισπανία (ΕΡΤ1)

Σάββατο 16/6 13:00: Γαλλία – Αυστραλία (ΕΡΤ1)

Σάββατο 16/6 16:00: Αργεντινή – Ισλανδία (ΕΡΤ1)

Σάββατο 16/6 19:00: Περού – Δανία (ΕΡΤ1)

Σάββατο 16/6 22:00: Κροατία – Νιγηρία (ΕΡΤ1)

Κυριακή 17/6 15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία (ΕΡΤ1)

Κυριακή 17/6 18:00: Γερμανία – Μεξικό (ΕΡΤ1)

Κυριακή 17/6 21:00: Βραζιλία – Ελβετία (ΕΡΤ1)

Δευτέρα 18/6 15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα (ΕΡΤ1)

Δευτέρα 18/6 18:00: Βέλγιο – Παναμάς (ΕΡΤ1)

Δευτέρα 18/6 21:00: Τυνησία – Αγγλία (ΕΡΤ1)

Τρίτη 19/6 15:00: Κολομβία – Ιαπωνία (ΕΡΤ1)

Τρίτη 19/6 18:00: Πολωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1)

Τρίτη 19/6 21:00: Ρωσία – Αίγυπτος (ΕΡΤ1)

Τετάρτη 20/6 15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο (ΕΡΤ1)

Τετάρτη 20/6 18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία (ΕΡΤ1)

Τετάρτη 20/6 21:00: Ιράν – Ισπανία (ΕΡΤ1)

Πέμπτη 21/6 15:00: Δανία – Αυστραλία (ΕΡΤ1)

Πέμπτη 21/6 18:00: Γαλλία – Περού (ΕΡΤ1)

Πέμπτη 21/6 21:00: Αργεντινή – Κροατία (ΕΡΤ1)

Παρασκευή 22/6 15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ1)

Παρασκευή 22/6 18:00: Νιγηρία – Ισλανδία (ΕΡΤ1)

Παρασκευή 22/6 21:00: Σερβία – Ελβετία (ΕΡΤ1)

Σάββατο 23/6 15:00: Βέλγιο – Τυνησία (ΕΡΤ1)

Σάββατο 23/6 18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό (ΕΡΤ1)

Σάββατο 23/6 21:00: Γερμανία – Σουηδία (ΕΡΤ1)

Κυριακή 24/6 15:00: Αγγλία – Παναμάς (ΕΡΤ1)

Κυριακή 24/6 18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1)

Κυριακή 24/6 21:00: Πολωνία – Κολομβία (ΕΡΤ1)

Δευτέρα 25/6 17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία (ΕΡΤ1)

Δευτέρα 25/6 17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος (ΕΡΤ2)

Δευτέρα 25/6 21:00: Ισπανία – Μαρόκο (ΕΡΤ1)

Δευτέρα 25/6 21:00: Ιράν – Πορτογαλία (ΕΡΤ2)

Τρίτη 26/6 17:00: Δανία – Γαλλία (ΕΡΤ1)

Τρίτη 26/6 17:00: Αυστραλία – Περού (ΕΡΤ2)

Τρίτη 26/6 21:00: Νιγηρία – Αργεντινή (ΕΡΤ1)

Τρίτη 26/6 21:00: Ισλανδία – Κροατία (ΕΡΤ2)

Τετάρτη 27/6 17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία (ΕΡΤ1)

Τετάρτη 27/6 17:00: Μεξικό – Σουηδία (ΕΡΤ2)

Τετάρτη 27/6 21:00: Σερβία – Βραζιλία (ΕΡΤ1)

Τετάρτη 27/6 21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ2)

Πέμπτη 28/6 17:00: Σενεγάλη – Κολομβία (ΕΡΤ1)

Πέμπτη 28/6 17:00: Ιαπωνία – Πολωνία (ΕΡΤ2)

Πέμπτη 28/6 21:00: Αγγλία – Βέλγιο (ΕΡΤ1)

Πέμπτη 28/6 21:00: Παναμάς – Τυνησία (ΕΡΤ2)

 Η Φάση των «16» – (Νοκ άουτ αγώνες)

Σάββατο 30/6 17:00: Αγώνας Φάσης των «16» (ΕΡΤ1)

Σάββατο 30/6 21:00: Αγώνας Φάσης των «16» (ΕΡΤ1)

Κυριακή 1/7 17:00: Αγώνας Φάσης των «16» (ΕΡΤ1)

Κυριακή 1/7 21:00: Αγώνας Φάσης των «16» (ΕΡΤ1)

Δευτέρα 2/7 17:00: Αγώνας Φάσης των «16» (ΕΡΤ1)

Δευτέρα 2/7 21:00: Αγώνας Φάσης των «16» (ΕΡΤ1)

Τρίτη 3/7 17:00: Αγώνας Φάσης των «16» (ΕΡΤ1)

Τρίτη 3/7 21:00: Αγώνας Φάσης των «16» (ΕΡΤ1)

Προημιτελική φάση

Παρασκευή 6/7 17:00: Α’ Προημιτελικός (ΕΡΤ1)

Παρασκευή 6/7 21:00: Β’ Προημιτελικός (ΕΡΤ1)

Σάββατο 7/7 17:00: Γ’ Προημιτελικός (ΕΡΤ1)

Σάββατο 7/7 21:00: Δ’ Προημιτελικός (ΕΡΤ1)

 

Ημιτελικοί

Τρίτη 10/7 21:00: Α’ Ημιτελικός (ΕΡΤ1)

Τετάρτη 11/7 21:00: Β’ Ημιτελικός (ΕΡΤ1)

Μικρός Τελικός – Τελικός

Σάββατο 14/7 17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1)

Κυριακή 15/7 18:00: Τελικός (ΕΡΤ1)

Κοινοποίηση σε :
Προηγούμενο άρθρο Megara Resins προς Λαϊκή Συσπείρωση Μεγαρέων: Τον λόγο έχουν πλέον τα δικαστήρια…
Επόμενο άρθρο Ευρωπαία επίτροπος Ελζμπιέτα Μπιενκόφσκα: Αυτοκίνητα ντίζελ ΤΕΛΟΣ!