Νικητής ο Άτταλος στο τοπικό ντέρμπι με τον Μίμα Μικρασιατική

Με γκολ-λόμπα του Μπάμπη Κουσίδη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Άτταλος Νέας Περάμου επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι επί του ΑΟ Μίμας Μικρασιατική με σκορ 1-0. Το παιχνίδι διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Μεγάρων, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄Κατηγορίας ΕΠΣΔΑ.

Το ματς ήταν μέτριο, με κύριο χαρακτηριστικό τις πολλές και δυνατές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου.

Σημαντικότερες στιγμές, ήταν τα δυο δοκάρια που είχαν οι γηπεδούχοι, στο 45΄ και 71′ λεπτό, με τους Βλακοκυριάκο και Φουρνάρη αντίστοιχα. Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, ο Γκελάι στο 79΄ λεπτό έχασε μοναδική ευκαιρία, όταν βρέθηκε μονός του προ του πορτιέρο του Μίμα Υφαντή, όμως το πλάσε που επιχείρησε κατέληξε άουτ.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, σημειώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα και πιο συγκεκριμένα στο ( 90+2) όταν ο Κουσίδης έφυγε στη αντεπίθεση και με όμορφη λόμπα, πέρασε την μπάλα πάνω από το τερματοφύλακα του Μίμα Υφαντή, χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς της νίκης στην ομάδα του.

**Στο 29′ λεπτό, τραυματίστηκε στην κνήμη ο ποδοσφαιριστής του ΑΟ Μίμας Μικρασιατική Σάκης Γκουτσούλας και μεταφέρθηκε προληπτικά με το ασθενοφόρο του Δήμου Μεγάρων στο Νοσοκομείο.

Διαιτητής: Σταθόπουλος

Βοηθοί: Χαντζίκος-Κορέστη

ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Υφαντής, Κουτσούμπης, Γκουτσούλας (29′ Λέση), Συριανός, Νότα, Καραμπλάκας, Φουρνάρης, Πουλίδης, Ζουμπουρλής (75′ Κασιμάτης), Βλακοκυριάκος, Καλαιτζής (66’Δέλλας).

ΑΤΤΑΛΟΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ: Σταθόπουλος, Τζαφέρης, Χριστοδουλίδης, Γαλανός, Καμαρά (Γκελάι), Καλαιτσίδης (46’Απατζίδης), Μπαγδάτογλου, Μαριόλης, Βασίλης (66’Δρομούσης), Κουσίδης, Στρατιδάκης (72′ Ελεζί).