Σοβαρά επεισόδια στο ματς Νέα Πέραμος – Ζωφριά

Η φράση «έπεσε το ξύλο της αρκούδας», αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του χθεσινού ποδοσφαιρικού αγώνα (21/10) μεταξύ των ομάδων της Νέας Περάμου και της Ζωφριάς.

Η φάση που πυροδότησε τα πρωτοφανή επεισόδια που αμαύρωσαν την εικόνα του παιχνιδιού, συνέβη πέντε λεπτά πριν από την λήξη του αγώνα και πιο συγκεκριμένα στο 85’ λεπτό. Τότε, ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Κολιάκης, χωρίς – τουλάχιστον εμφανή – λόγο και αφού είχε πραγματοποιήσει επέμβαση σε σουτ των γηπεδούχων, διαπληκτίστηκε και γρονθοκόπησε τον σέντερ φορ της Νέας Περάμου, Αγάθη.

Αυτό ήταν… σε ελάχιστα δευτερόλεπτα, ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου της Νέας Περάμου μετατράπηκε σε ρινγκ. Όλοι εναντίων όλων…

Από τα σοβαρά επεισόδια, τραυματίστηκε στο πρόσωπο ο ποδοσφαιριστής της Ζωφριάς Γεγές, έπειτα από κτύπημα που δέχτηκε από τον ποδοσφαιριστή της Νέας Περάμου Τσακαι.

Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι οι φιλοξενούμενοι επικρατήσαν δίκαια με 0-2, με γκολ των Νταγιαντά στο 38’ και εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γεγέ στο 73’.

Στο 89’ οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι με τον Κουσίδη, το πλάσε του οποίου αφού πρώτα κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι, στην συνέχεια κατέληξε άουτ.

• Κακός ο διαιτητής Χρέλιας , ο οποίος έχασε τον έλεγχο του ματς, αφού εκτός από τα σφαλτσοσφυρίγματα, ανέχτηκε το σκληρό έως και αντιαθλητικό παιχνίδι των δυο ομάδων.

Διαιτητής: ΧΡΕΛΙΑΣ Θ.

Βοηθοί: ΝΑΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Β. – ΦΟΥΡΚΑΣ Γ.

Παρατηρητής Αγώνα: ΚΟΚΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ: Χόντος, Τσολιάκος (67’ Kantro), Χριστοδουλίδης, Proku (67’ Γεωργιάδης), Γαλανός (80’ Χωροβάτης), Τσακάι, Καλαϊτζίδης, Σαχόλι, Καμπόλη, Κουσίδης, Τζελάι (57’ Αγάθης).

ΖΩΦΡΙΑ: Κολιάκης, Μασμανίδης, Ξενάκης, Πουλικιδης, Παπαδόπουλος, Αντώνης, Καλερης (87’ Γραμμένος), Νταγιαντάς (90’ Ρόδης), Ρεφενδαριος (46’ Παπανικολάου), Γεγές (89’ Τσεκούρας), Πλατανιάς.