Ο ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ έχανε τις ευκαιρίες και ο ΑΣΤΕΡΑΣ έβαζε τα γκολ

Την ήττα με σκορ 1-2, γνώρισε ο Μεγαρικός από τον Αστέρα Άνω Λιοσίων, στο ντέρμπι των ουραγών της Β’ Κατηγορίας ΕΠΣΔΑ.

Κ’ όμως, το ξεκίνημα του αγώνα, σε τίποτα δεν προδίκαζε την εξέλιξη του. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν φορτσάτοι πιέζοντας σε όλο το γήπεδο, χάνοντας μάλιστα σημαντικές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ. Με κύριο εκφραστή των επιθέσεων τον Πάρη Μπέλση, ο Μεγαρικός στο πρώτο 15 λεπτό της αναμέτρησης, έχασε ευκαιρίες – από αυτές που συνηθίζετε να λέγετε – που δεν χάνονται.

Ενώ όμως οι γηπεδούχοι έχαναν τις ευκαιρίες, ο ταχύτατος επιθετικός του Αστέρα Τσολακίδης, σε μια ξαφνική αντεπίθεση των φιλοξενουμένων, έπιασε την άμυνα του Μεγαρικού κοιμώμενη και με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ. Σαν να μην έφτανε αυτό, λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Αστέρας με φάση καρμπόν όπως και στο πρώτο γκολ, διπλασίασε τα τέρματα του με τον Τσολακίδη, να επιτυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Οι γηπεδούχοι, κατάφεραν να μειώσουν το σκορ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, όταν έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Γιουρούκου και ασθενή απόκρουση του πορτιέρο του Αστέρα Δαμιανοπουλου, ο Μπέλσης με προβολή έγραψε το τελικό 1-2.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Μεγάρων, την Τέταρτη 16 Μαΐου, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής.

Διαιτητής: ΧΡΟΝΗΣ Γ.

Βοηθοί: ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ Ε. – ΚΟΡΕΣΤΗ Ζ.

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: ΣΚΛΗΡΟΣ, ΤΟΠΑΛΗΣ, ΜΩΡΑΙΤΗΣ, ΣΑΛΤΑΣ, ΖΕΙΝΑΤΙΣ, ΔΗΜΟΓΛΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΒΑΣΙΛΑΙΝΑΣ,ΜΠΕΛΣΗΣ, ΓΙΟΥΡΟΥΚΟΣ, ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ: ΔΑΜΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΙΩΛΗΣ, ΣΜΑΙΛΗΣ, ΘΗΒΑΙΟΣ, ΚΑΛΑΜΙΩΤΗΣ, ΘΕΟΔΩΡΟΥ, ΦΟΡΤΟΥΝΗΣ, ΑΛΕΠΟΥΣ, DEDE, ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΙΛΑΣ