Πήρε το μπαράζ ανόδου η N.E.M. και βλέπει Β’ Εθνική

Στον αγώνα της χρονιάς, η Ν.Ε.Μ. επικράτησε του Λοκρού Αταλάντης με 63-54, κατέκτησε την 3η προνομιούχο θέση και πλέον έχοντας τον πρώτο λόγο, περιμένει να «αδειάσει» μία θέση ώστε να ανέβει στη Β’ Εθνική!

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-12, 26-24, 46-37, 63-54.

Το παιχνίδι διεξήχθη μπροστά σε αρκετό κόσμο και από τις δύο ομάδες, με τους φιλάθλους της Ν.Ε.Μ. όμως να κλέβουν την παράσταση από το πρώτο κιόλας λεπτό.

Στο ξεκίνημα του αγώνα, η ομάδα του Λοκρού μπήκε διαβασμένη στο ματς. Με άμυνας ζώνη μπλόκαρε τη Ν.Ε.Μ. και ξέφυγε στο σκορ με 3-12 στο 8′. Η Ν.Ε.Μ. με δύο σουτ στο τέλος του 10λεπτου μείωσε σε 9-12 και με το σκορ στη συνέχεια να πηγαίνει πόντο-πόντο, το τέλος του ημίχρονου βρήκε τους Μεγαρίτες να προηγούνται με 26-24.

Στη Γ’ περίοδο, η Ν.Ε.Μ με σκορ 20-13 πήρε διαφορά ασφαλείας 9 πόντων στο σκορ (46-37) την οποία και διατήρησε μέχρι τέλους, φτάνοντας έτσι στη μεγάλη νίκη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσακαλόγιαννος – Φάκαρος

Ν.Ε.Μ. (Μάνταλος-Υφαντής): Πετρούλας 1, Παπασπύρος, Σπυρόπουλος 8 (2), Παλαιοχωρίτης 14 (4), Ζακυνθινός 16, Μπαλάφας 5 (1), Στεφάνου, Αβραμίδης 2, Βούρτσης, Μαλούκος 11, Θέος 6, Σίδερης.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Ζαρονικόλας-Σεργιάννης): Πρεφαντής, Γκραίκος, Φωτητζόγλου 11 (1), Ανδρέου, Κεχρής 5 (1), Πάσσας 9 (3), Παπαηλιού 3 (1), Μάτος Αν. 14, Δουρούκης 5 (1), Ψάλτου 7.

Κοινοποίηση σε :
Προηγούμενο άρθρο Χ. Σπίρτζης: Τέλος τα πλευρικά διόδια για τους κατοίκους του Ωρωπού
Επόμενο άρθρο ΣΥΡΙΖΑ ΜΕΓΑΡΩΝ & Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ: Η διοίκηση του Δήμου παραπληροφορεί τους πολίτες