Προβάδισμα πρόκρισης η ΖΩΦΡΙΑ

Ισόπαλο με σκορ 2-2, έληξε το πρώτο από τα δυο παιχνίδια κυπέλλου, μεταξύ των ομάδων της Νέας Περάμου και της Ζωφριάς. Ο αγώνας διεξήχθη στα πλαίσια της 2ης φάσης του θεσμού, την Κυριακή 28/10 στο δημοτικό γήπεδο της Νέας Περάμου.

Στο αγώνα προηγήθηκε η ομάδα της Ζωφριάς με τον Νίκολι, στο  35′ λεπτό. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1,  με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουσίδη,  στο 40’ λεπτό. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των «κιτρινόμαυρων» για την ισοφάριση, ένα λεπτό αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 41’, οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου προβάδισμα με τον Νταγιάντα.

Το τελικό 2-2 έκανε ο Κουσίδης με πέναλτι στο 77′ λεπτό.

Η ομάδα της Νέας Περάμου ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές,  λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Αγάθη στο 88′ λεπτό.

Διαιτητής: Φ. Ντάουλας

Βοηθοί: Παύλος-Νατσιόπουλος

Παρατηρητής αγώνα: Χ. Παππούς

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ: Κεχαγιάς, Χωραβάτης (60’ Λουκίδης), Χριστοδουλίδης, Γεωργιάδης, Γαλανός (77’ Νάκος), Καλαϊτζίδης, Κάντρο (53’ Σεβαστής), Καμπόλης, Αγάθης, Κουσίδης, Δράγασης (53’ Σαχόλι).

ΖΩΦΡΙΑ: Τσεκούρας Γ., Ρόδης Δ., Ξενάκης (85’ Γραμμένος), Πουλικίδης, Παπαδόπουλος, Αντώνης, Καλέρης (73’ Ζόγκος), Νταγιάντας, Ρεφενδάριος (51’ Καράτι), Νίκολι, Πλατανιάς (70’ Παπανικολάου).