Προβάδισμα πρόκρισης ο ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ

Προβάδισμα πρόκρισης για τον Μανδραϊκό, που επιβλήθηκε επί του Μεγαρικού με 0-1 στο δημοτικό στάδιο Μεγάρων. Ο αγώνας διεξήχθη στα πλαίσια της δεύτερης φάσης του κυπέλλου ΕΠΣΔΑ, την Τέταρτη 31/10.

Η ομάδα του  Μανδραϊκού – που σημειωτέων αγωνίζεται στην Γ’ Εθνική κατηγορία – παρατάχτηκε με αρκετές αλλαγές στο αγωνιστικό χώρο, αφού ο προπονητής των Μανδρανέων Βασίλης Σπάθας, προφύλαξε αρκετούς από τους βασικούς του ποδοσφαιριστές, μιας και ακολουθεί το ντέρμπι με τον Ασπρόπυργο.

Από την άλλη πλευρά ο Μεγαρικός, παρότι τον χώριζαν δυο ολόκληρες κατηγορίες από τον αντίπαλο του, στάθηκε αρκετά καλά, κόντραρε στα ισα τους φιλοξενούμενους και εάν ήταν πιο τυχερός, θα μπορούσε να πάρει την ισοπαλία στην φάση του 70ου λεπτού, όταν το σουτ-κεραυνός του Κουτσουμπή, τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα του Μανδραϊκού, Μποζιονέλου.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Κούστας στο 20΄ λεπτό με κοντινό πλασέ.

Διαιτητής: Α. Χαμπιλάι
Βοηθοί: Ε. Δεμερτζής – Β. Θωμόπουλος
Παρατηρητής: Δ. Κόκλας

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Σερέτης, Ηλίας, Μωραΐτης, Βοηδήλας, Σακκάς (71΄Παλούκα), Κουτσουμπής (81΄ Στρατούρης), Δάλλας (67΄ Ελέζι), Στέφα, Πετρόπουλος, Ισμαήλι (57΄ Γεωργακής)

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ: Μποζιονέλος, Βλαχόπουλος, Κοντούλης, Μαυρίδης, Πιτέλης, Μπούσης (46΄ Μπόρι), Παπαδάκης (53΄ Κατσίκιας), Στήλα, Κούστας, Λελούδας, Πουλάκης (46΄ Πασαλίδης)