Σεφτέ στις νίκες ο Μεγαρικός

Επιτέλους νίκη για την ομάδα του Μεγαρικού, που επικράτησε στο δημοτικό στάδιο Μεγάρων επί της Λαμπερής Ελευσίνας με σκορ 2-1.

Οι Μεγαρίτες,  αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Καίσαρη στο 35′ λεπτό, στην επανάληψη πίεσαν, δημιούργησαν ευκαιρίες και τελικά έκαναν την ανατροπή με γκολ των Γιουρούκο και Στρατούρη, στο 55’ και 80’ λεπτό αντίστοιχα.

Ο Μεγαρικός θα μπορούσε να επιτύχει και τρίτο τέρμα, όταν σε σουτ του Γιορούκου στο 85’ λεπτό, η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι της εστίας του Καπνογιάννη.

Διαιτητής: Μέντης

Βοηθοί: Μηλιώνης-Κορέστη

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Σκληρός, Γεωργακής, Καραγκούνης, Βρεκός, Στρατούρης, Δημόγλης (69’ Ζεϊνάτι), Ηλίας (80’ Σάλτας Γ.), Σάλτας Τ. (63’ Γελάδας), Γιουρούκος, Καράβολος (92’ Μουσταφά), Δαλλάς.

ΛΑΜΠΕΡΗ: Καπνογιάννης, Μυλωνάς, Λυμπέρης, Σύρος, Χρηστάκης, Μαμάκος (75’ Γκίνης), Μηλιώτης, Καίσαρης, Κόντος, Βραντζάς, Κακάκης (68’ Κινήρης).