Ο ΒΥΖΑΣ επικράτησε με 2-0 επί του Α.Ο. ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ

Ο ΒΥΖΑΣ,  επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι των Μεγάρων, επί της Α.Ο. ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗΣ με σκορ 2-0.

Οι παίκτες του Βασίλη Στασινόπουλου,  κυριάρχησαν από το πρώτο λεπτό στον αγωνιστικό χώρο και εκτός από τα δυο γκολ – ένα σε κάθε ημίχρονο – είχαν και ένα χαμένο πέναλτι με τον Γ. Κλωνάρη στο 52’ λεπτό του αγώνα.

Το 1-0,  έγινε στο 40’ λεπτό με κοντινό σουτ του Λάλα, από το ύψος της μικρής περιοχής.

Στο 61’ λεπτό,  οι «κιτρινόμαυροι» διπλασίασαν τα τέρματα τους, με γκολ-πέναλτι, μετά απο την ανατροπή εντος περιοχής του Δρίτσα, από τον Γ. Καραμπλάκα. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Λάλας, ο οποίος με δυνατό σουτ έγραψε το τελικό 2-0. Στην φάση του πεναλτι, είχαμε δίλεπτη διακοπή του αγώνα, καθώς αποβλήθηκε ο Φουρνάρης της Μικρασιάτικης, με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα.

Διαιτητής: Δημόπουλος

Βοηθοί: Ντζουροπάνος-Νατσιόπουλος

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ:Κατσικούρης, Δέσκος, Χάρμπαλης, Χατζηπαππάς, Εμέτο, Κουρκούτης, Λάλας (84’ Τσίγκρης), Κλωνάρης Γ, Κλωνάρης Π, Διονυσόπουλος (88’ Πανταζής), Δρίτσας (90+ Παναγιωτόπουλος).

ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Παπακωνσταντίνου, Ρήγας (53’Αριστόπουλος), Φουρνάρης, Συριανός, Βοιδήλας, Καραμπλάκας, Ζουμπουρλής, Καλιπέτσης (53’ Τσούτσης), Χαλιώτης Β, Λέζης (75’ Κούρσος), Κουφής (64’ Χαλιώτης Π).

Κοινοποίηση σε :
Προηγούμενο άρθρο ΓΙΑΝΝΑ ΡΗΓΓΑ - Γίνεται μια άνευ λόγου και προηγούμενου επίθεση στο πρόσωπό μου