6ο Τουρνουά Ακαδημιών Ποδοσφαίρου “Σάκης Κουβάς”


Ξεκίνησε το Σάββατο 4 Ιανουαρίου και ολοκληρώνεται την Κυριακή 5 Ιανουάριου 2020, το 6ο Τουρνουά Ακαδημιών Ποδοσφαίρου «Σάκης Κουβάς».

Το τουρνουά συνδιοργανώνουν φέτος, οι ομάδες του ΑΣ Ευκλείδη Μεγάρων η Σχολή Ποδοσφαίρου του Ολυμπιακού Μεγάρων και η Αργώ Μεγάρων, ενώ συμμετέχουν τα τμήματα υποδομών δέκα ομάδων:

  • Diamond Soccer School
  • ΔΥΝΑΜΗ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
  • ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
  • ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ
  • ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ
  • Α.Σ. ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
  • ΔΟΞΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ
  • ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ
  • ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕΓΑΡΩΝ

Την έναρξη του Τουρνουά κήρυξε ο Σάκης Κουβάς – ο οποίος είναι και το τιμώμενο πρόσωπο του τουρνουά – ο οποίος αφού ευχαρίστησε τους διοργανωτές, έδωσε ευχές στους συμμετέχοντες για το νέο έτος.

Στην τελετή έναρξης του τουρνουά, απονεμήθηκε αναμνηστική πλακέτα από τον δημοτικό σύμβουλο κ. Κλεάνθη Βαρελά στον κ. Κουβά.  Ο επικεφαλής του συνδυασμού «Μαζί με Όραμα», αναφέρθηκε εκτενώς στην προσωπικότητα και στο χαρακτήρα του τιμώμενου άσσου του παρελθόντος, λέγοντας χαρακτηριστικά, ότι υπήρξε πρότυπο για τις επόμενες αθλητικές γενιές της πόλης.

Τον παλαίμαχο άσσο του Βύζαντα και Παναθηναϊκού, κατά την διάρκεια της δεύτερης ημέρας του τουρνουά βράβευσε και ο Δήμαρχος Μεγαρέων κ. Γρηγόρης Σταμούλης. Ο Δήμαρχος Μεγαρέων έπλεξε το εγκώμιο του Σάκη Κουβά,  αναφέροντας ότι εκτός από μεγάλος ποδοσφαιριστής είναι και ένας σπουδαίος άνθρωπος.

Το πρόγραμμα του Τουρνουά:

Σάββατο 4/1
Κ8
10:00 Δύναμη Ασπροπύργου – ΟΣΦΠ Μεγάρων
11:00 ΟΣΦΠ Μεγάρων – Δόξα Σαλαμίνας
12:00 Δόξα Σαλαμίνας – Δύναμη Ασπροπύργου

Κ10
10:00 Δύναμη Ασπροπύργου – ΑΣ Ευκλείδης
11:00 Δόξα Σαλαμίνας – Δύναμη Ασπροπύργου
12:00 ΑΣ Ευκλείδης – Δόξα Σαλαμίνας

Κ12
13:00 Δύναμη Ασπροπύργου – Δόξα Σαλαμίνας
14:00 Άγ. Θεόδωροι – Δύναμη Ασπροπύργου
15:00 Δόξα Σαλαμίνας – ΟΣΦΠ Μεγάρων
16:00 ΟΣΦΠ Μεγάρων – Άγ. Θεόδωροι

Κ14
17:00 Δόξα Σαλαμίνας – Μεγαρικός
18:00 Μεγαρικός – ΟΣΦΠ Μεγάρων
19:00 ΟΣΦΠ Μεγάρων – Δόξα Σαλαμίνας

Κυριακή 5/1
Κ8
10:00 Μανδραϊκός – Πανελευσινιακός
11:00 ΟΣΦΠ Μεγάρων – Μανδραϊκός
12:00 Πανελευσινιακός – ΟΣΦΠ Σαλαμίνας
13:00 ΟΣΦΠ Σαλαμίνας – ΟΣΦΠ Μεγάρων

Κ10
10:00 Κριός Ασπροπύργου – Diamonds
11:00 Μανδραϊκός – ΑΣ Ευκλείδης
12:00 Μανδραϊκός – Diamonds
13:00 ΑΣ Ευκλείδης – Κριός Ασπροπύργου

Κ12
14:00 ΟΣΦΠ Μεγάρων – ΟΣΦΠ Σαλαμίνας

Κ14
15:00 Κριός Ασπροπύργου – Μεγαρικός
16:00 Μεγαρικός – Μανδραϊκός
17:00 ΟΣΦΠ Μεγάρων – Κριός Ασπροπύργου

 

Κοινοποίηση σε :
Προηγούμενο άρθρο Έρχεται o «Ηφαιστίων» με παγωνιά, θυελλώδεις ανέμους και χιονοπτώσεις
Επόμενο άρθρο Φιλανθρωπικό Κάλεσμα Αγάπης από τον "ΚΟΥΡΟ"